Kadzidła kościelne

Wysokogatunkowe kadzidła żywiczne i ziołowe, dostępne w różnych wersjach zapachowych - Baltazar, Kacper, Melchior, Drzewo Sandałowe i Róża.

W kościele bardzo często można poczuć przyjemny zapach palonego kadzidła, takiego jak Mirra. Kojarzy nam się on z uroczystościami kościelnymi. Ksiądz okadza kadzidłem na przykład ołtarz czy Najświętszy Sakrament. Ten zwyczaj trwa nie od dzisiaj, choć w dawnych czasach pierwsi chrześcijanie używali kadzidła w domach prywatnych, na przykład przy okazji pogrzebów bliskich. Ale stosowano także kadzidło do tego, aby w domu przyjemniej pachniało. Do kościołów przeniosło się znacznie później.

Kadzidło kościelne używane dzisiaj to symbol uwielbienia i przebłagania Boga. Spalane kadzidło i ogień symbolizują spalanie ofiary, co a przywoływać ofiarną miłość spalanie dla służby Bogu i bliźniemu. Dym zaś, który wydobywa się z kadzidła symbolizuje uwielbienie dla Boga i modlitwy, które unoszą się do niego. Popularnym kadzidłem jest Mirra, dzięki której w kościołach pojawia się charakterystyczny zapach.

W naszej ofercie znajdą państwo kadzidła kościelne wszelkiego typu i o różnych nutach zapachowych, na przykład kadzidła żywiczne, ziołowe, różane czy o zapachu drzewa sandałowego. Wszystkie zakupisz z wygodną dostawą - tak by już wkrótce używać ich podczas mszy czy innego rodzaju nabożeństwa.