Ozdoby do świec okapniki

Okapnik do świec to subtelna ozdoba świecy, która będzie idealna do podkreślenia wzniosłego charakteru tak ważnych uroczystości, jak sakrament chrztu świętego czy pierwsza komunia święta.
Ten niepozorny dodatek sprawi, że świeca będzie wyglądała bardziej elegancko.
Ozdobny okapnik ma biały kolor, który w religii katolickiej symbolizuje niewinność i czystość, czyli cnoty, które trzeba mieć, aby przystąpić do uroczystych sakramentów świętych. Okapniki mogą mieć klasyczny wygląd i być wykonane z plastiku. Alternatywą są okapniki wykonane z białego materiału z lekkimi zdobieniami, takimi jak kwiatek czy wstążeczka. Niezależnie od wyglądu to nie tylko wspaniała dekoracja, ale również skuteczne zabezpieczenie przed skapującym woskiem.

Okapnik do świec skutecznie zabezpiecza świecę przed niekontrolowanym skapywaniem wosku. W ten sposób zabezpiecza uroczyste ubranie zakładane tego dnia przed zabrudzeniem. Ozdobny okapnik zabezpiecza również świecę przed nieestetycznie i nierównomiernie skapującym woskiem. Dzięki temu wygląda estetycznie przez cały czas trwania uroczystości. Cena tego rodzaju ozdoby jest niska, a jej wysokość zależy od wykorzystanych do jej wykonania materiałów i dodatkowych elementów, takich jak: ozdobne kwiatki lub wstążeczki.
Dodatkowe akcenty w innych kolorach doskonale ożywiają również biel, która jest dominującym kolorem podczas uroczystości, takich jak chrzest czy pierwsza komunia święta. Kolorowe i małe ozdoby nie będą przytłaczały, a jedynie stanowią oryginalną ozdobę białej świecy.