Świece Adwentowe

Świece adwentowe to popularny element dekoracyjny stosowany w kościołach okresie adwentowym. Świece symbolizują nadzieję, wiarę, radość i pokój, a ich liczba i kolory są powiązane z tradycją adwentową - w XVIII wieku wprowadzono cztery świece adwentowe, które symbolizują cztery tygodnie Adwentu.

Świece adwentowe zazwyczaj mają kształt walcowaty i są umieszczone w specjalnym wieńcu adwentowym. Świece są ustawione w równych odstępach, a w pierwszym tygodniu Adwentu zapala się jedną świecę, w drugim dwie, w trzecim trzy, a w czwartym wszystkie cztery. Komplety świec adwentowych do wieńca dostępne są w sklepie WszystkoDlaParafii w kolorach fioletowych/różowych lub czerwonych ze złotymi zdobieniami. Fiolet symbolizuje pokutę i wyczekiwanie na przyjście Jezusa Chrystusa, a różowy oznacza radość i nadzieję, która pojawia się w połowie okresu adwentowego. Świece adwentowe są symbolem oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa i przypominają nam, że zbliżające się święta Bożego Narodzenia mają wyjątkowy cel.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spes Grandis Tomasz Wróbel w celu przesyłania informacji marketingowych, w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach oraz innych informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, o których mowa w art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.).

  Mapa
  Kontakt

  Wszystko Dla Parafii
  Pon.-Pt.: godz. 8:00-16:00
  ul Zielona 14/3, 98-300 Wieluń
  Obsługa zamówień - Wieluń
  Iza/Magdalena - 570 970 100
  Tomek - 512 145 221

  Wszystko Dla Parafii Częstochowa
  Pon-Pt: godz. 8:00-16:00
  ul. Kordeckiego 49, 42-226 Częstochowa
  Obsługa zamówień - Częstochowa
  Izabela/Ania - 570 870 900

  Śledź nas Facebook