Stuły kapłańskie

Stuła w liturgii rzymsko-katolickiej jest rodzajem szarfy zakładanej przez kapłana i diakona do mszy i wszystkich innych czynności liturgicznych. Oferujemy stuły do koncelebry, eucharystyczne czy Bożonarodzeniowe o różnej kolorystyce.
Nazwa stuła pochodzi od łacińskiego słowa stola, co oznacza długą szatę. Jest to długa szarfa (zaliczana do szat liturgicznych), którą zakłada na siebie ksiądz (stuła kapłańska) lub diakon.
Jest wieszana na szyi księdza, przy czym końce wiszą swobodnie. Diakon natomiast przewiesza stułę ukośnie przez lewe ramię. Stuła jest używana podczas liturgii (znajduje się pod ornatem), ale jest jeden wyjątek: papież może nosić stułę także poza nią. Księża powinni jednak trzymać się zasady, że stuła jest zarezerwowana na czas mszy świętej. Występują w niej jednak, gdy udzielają sakramentów, podczas wypominek, które są czynnościami paraliturgicznymi czy błogosławieństwie, którego udzielają większej liczbie wiernych. Wówczas stuła musi być połączona z komżą lub albą.
Dla księdza wybór stuły to także wiedza, jaki kolor szaty przywdziać na konkretne okazje. W naszym sklepie znajdują się stuły w różnych kolorach, a także dobrane po konkretne święta, na przykład zdobiona odpowiednio stuła bożonarodzeniowa. Jeśli chodzi o kolory, do spowiedzi używa się stuły kapłańskiej fioletowej.
W naszej ofercie znajdą Państwo także zielono-czerwoną haftowaną dwustronną stułę. Ponieważ są uroczystości wymagające specjalnej szaty, mamy również stułę ślubną, która jest przepięknie haftowana. Gustowny haft złotymi nićmi wykonano na szlachetnym adamaszku. W naszym sklepie znajdują się także reprezentatywne stuła eucharystyczna oraz stuła ze Świętym Józefem.
Dobrze zamówić stuły wykonane z dobrej jakości materiału, z gwarancją, że posłużą przez lata.
Zapraszamy do zakupów.
Widok 1
Widok 2

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spes Grandis Tomasz Wróbel w celu przesyłania informacji marketingowych, w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach oraz innych informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, o których mowa w art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.).

  Mapa
  Kontakt

  Wszystko Dla Parafii
  Pon.-Pt.: godz. 8:00-16:00
  ul Zielona 14/3, 98-300 Wieluń
  Obsługa zamówień - Wieluń
  Iza/Magdalena - 570 970 100
  Tomek - 512 145 221

  Wszystko Dla Parafii Częstochowa
  Pon-Pt: godz. 8:00-16:00
  ul. Kordeckiego 49, 42-226 Częstochowa
  Obsługa zamówień - Częstochowa
  Izabela/Ania - 570 870 900

  Śledź nas Facebook