Medaliki i łańcuszki komunijne

Łańcuszki i medaliki pierwszokomunijne , które to święcimy najczęściej 8. grudnia. Srebro to długotrwała, piękna pamiątka.

Srebrny łańcuszek i medalik komunijny to wymarzone, a zarazem tradycyjne pamiątki przekazywane dzieciom, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Przez długie lata pozostają one świadectwem wzmocnienia religijnej więzi między dzieckiem a Bogiem.
Eucharystia to nie tylko ważny moment w życiu każdego wierzącego człowieka, ale także jeden z siedmiu sakramentów. Przyjmując pierwszą Eucharystię, młody człowiek otrzymuje zazwyczaj pamiątki, które mają przypominać mu ten szczególny dzień. Są to między innymi srebrny łańcuszek religijny, na którym zawiesza się medalik komunijny, obrazek pierwszokomunijny, modlitewnik lub pięknie wydane Pismo Święte.
Szczególne miejsce wśród tych pamiątek zajmują wspomniany już łańcuszek religijny i srebrny medalik z podobizną świętej osoby. Najczęściej zawarty na medaliku jest wizerunek Matki Boskiej. Ma on przypominać młodemu katolikowi, aby przez całe swe życie był wierny Królestwu Jezusowemu, w którym to dziele Matka Boska jawi się jako Pośredniczka Bożych łask.
Wszystko to zgodne jest oczywiście z nauką Kościoła, który już od czasów Drugiego Soboru Watykańskiego uznaje, iż należytą czcią należy otaczać wizerunki Jezusa Chrystusa, Matki Najświętszej oraz świętych, ponieważ szacunek, który się okazuje, odnosi się do pierwowzorów, które one przedstawiają.
Jeśli chodzi o kruszec, z jakiego wykonane są łańcuszki i medaliki, które są odpowiednie jednakowo dla chłopca, który przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej, jak i dla dziewczynki, to również nie jest on przypadkowy. Srebro ma swoje miejsce w Biblii, w której odnajdziemy wiele odniesień do niego. Jest ono symbolem niewinności, czystości oraz szlachetnych zamiarów. Symbolizuje mądrość i radość. Pierwsza wzmianka o srebrze pojawia się przy opisie życia Abrahama, a miało to miejsce ponad 2000 lat przed narodzinami Chrystusa.
W dzisiejszych czasach srebro nabiera jeszcze innych wartości. Z jednej strony pozostaje szlachetnym, "biblijnym" kruszcem, z zaś drugiej będąc znacznie tańszym od złota, może być uznawane za synonim skromności, przy jednoczesnym zachowaniu trwałości oraz atrakcyjności wizualnej.
Widok 1
Widok 2

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spes Grandis Tomasz Wróbel w celu przesyłania informacji marketingowych, w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach oraz innych informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, o których mowa w art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.).

  Mapa
  Kontakt

  Wszystko Dla Parafii
  Pon.-Pt.: godz. 8:00-16:00
  ul Zielona 14/3, 98-300 Wieluń
  Obsługa zamówień - Wieluń
  Iza/Magdalena - 570 970 100
  Tomek - 512 145 221

  Wszystko Dla Parafii Częstochowa
  Pon-Pt: godz. 8:00-16:00
  ul. Kordeckiego 49, 42-226 Częstochowa
  Obsługa zamówień - Częstochowa
  Izabela/Ania - 570 870 900

  Śledź nas Facebook