Ambony kościelne

Ambona to miejsce służące duchownym do czytania tekstów liturgicznych oraz głoszenia kazań. Ambona powinna znajdować się w okolicach najważniejszego miejsca w kościele, czyli ołtarza, dlatego nasze ambony wykonujemy z najlepszych materiałów. W ofercie posiadamy ambony wykonane z prawdziwego drewna. Drewniane ambony dębowe to produkt zasługujący na szczególną uwagę.

Ambona spełnia w kościele ważną rolę. To zwykle drewniane podwyższenie, przy którym stoi ksiądz, gdy czyta Pismo Święte lub mówi kazanie. Kiedyś ambony były bogato zdobione i miały najróżniejsze kształty – spotykało się na przykład ambony w formie łodzi. Dzisiaj ambony kościelne są zwykle drewniane i bardziej skromne, choć w naszej ofercie są również ambony z podestem i zdobieniami.

Oferujemy ambony na nóżce, klasyczne, drewniane, a także tzw. ambony z książką. Różnią się tym, że na podstawie umieszczona jest rzeźbiona otwarta drewniana księga. Materiał, z którego jest wykonana, to lite drewno. Ponadto jest złocona i malowana ręcznie – wygląda naprawdę efektownie i od razu mówi o tym, co jest na niej umieszczone, do czego ma służyć ambona kościelna.

Ambony są wykonywane z prawdziwego litego drewna, te droższe na przykład z drewna dębowego czy bukowego. Warto zainwestować w trwałe i wykonane na jak najwyższym poziomie podwyższenie, ponieważ będzie służyć w kościele przez długie lata. Nie jest to produkt, który szybko ulega zniszczeniu, chyba że w wyjątkowych przypadkach.

Ambona, czyli mównica, to dzisiaj raczej skromny element umieszczony w świątyni. Jeśli jednak kościół wymaga większej ambony czy bardziej ozdobnej, także mamy takie propozycje. Ważne, by wybrać wysokiej jakości wyrób ze sprawdzonego sklepu i wysokiej jakości drewna. Trzeba pamiętać, żeby zamówić ambonę wcześniej, bo wykonanie jej i wysyłka może potrwać do 6 miesięcy.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spes Grandis Tomasz Wróbel w celu przesyłania informacji marketingowych, w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach oraz innych informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, o których mowa w art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.).

  Mapa
  Kontakt

  Wszystko Dla Parafii
  Pon.-Pt.: godz. 8:00-16:00
  ul Zielona 14/3, 98-300 Wieluń
  Obsługa zamówień - Wieluń
  Iza/Magdalena - 570 970 100
  Tomek - 512 145 221

  Wszystko Dla Parafii Częstochowa
  Pon-Pt: godz. 8:00-16:00
  ul. Kordeckiego 49, 42-226 Częstochowa
  Obsługa zamówień - Częstochowa
  Izabela/Ania - 570 870 900

  Śledź nas Facebook