Alby liturgiczne

Alba liturgiczna to długa, biała koszula zakładana przez duchownych chrześcijańskich podczas celebracji liturgicznych, zwłaszcza podczas Mszy świętej. Alba jest często noszona w połączeniu z innymi elementami stroju liturgicznego, takimi jak stuła, ornat lub kapa.

Alba wywodzi się z starożytności i pierwotnie była strojem codziennym. W chrześcijaństwie alba zaczęła być używana jako element stroju liturgicznego już we wczesnym średniowieczu, a jej kształt i styl ulegały zmianom w zależności od epoki i regionu. Dziś alba jest powszechnie stosowana w wielu obrządkach chrześcijańskich i jest symbolem czystości i niewinności, jak również odzwierciedla ubóstwo i prostotę.

Kategoria "Alby liturgiczne" w naszym sklepie internetowym oferuje szeroki wybór alb, dostępnych w różnych rozmiarach i wersjach. Oferujemy alby gładkie wykonane z elastycznego materiału strecz, alby zdobione piękną gipiurą oraz alby z haftowanym krzyżem. Nasze alby liturgiczne to wysokiej jakości produkty, które gwarantują wygodę i swobodę podczas celebracji liturgicznych. Wszystkie nasze alby są wykonane z najlepszych materiałów, które zapewniają trwałość i długowieczność produktów. W naszym sklepie internetowym oferujemy alby liturgiczne dla wszystkich rozmiarów, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą albową i do wyboru idealnej dla siebie alby, która wzbogaci każdą mszę świętą.
[contact-form-7 id="4101" title="Newsletter"]
Mapa
Kontakt

Wszystko Dla Parafii
Pon.-Pt.: godz. 8:00-16:00
ul Zielona 14/3, 98-300 Wieluń
Obsługa zamówień - Wieluń
Iza/Magdalena - 570 970 100
Tomek - 512 145 221

Wszystko Dla Parafii Częstochowa
Pon-Pt: godz. 8:00-16:00
ul. Kordeckiego 49, 42-226 Częstochowa
Obsługa zamówień - Częstochowa
Izabela/Ania - 570 870 900

Śledź nas Facebook