Komże kapłańskie

Komża to skrócona alba o szerokich rękawach, ułatwiających posługę w czasie litrugii. Przeznaczona dla lektorów oraz ministrantów. W tej kategorii - dwa rodzaje komży: strecz oraz z gipiurą, dostępne w różnych rozmiarach.
Wśród szat liturgicznych znajdziemy produkt bardzo istotny, ponieważ dla księdza stanowi jeden z elementów stroju, który wykorzystywany jest podczas ważnych uroczystości i czynności w kościele – chyba że wyraźnie powiedziano, że do którejś z nich trzeba przyodziać albę, czyli inny element stroju księdza.
Ta popularna szata liturgiczna nazywana komżą była kiedyś ubierana jedynie przez członków chórów, w czasie liturgii godzin. Zmieniło się to jednak i dzisiaj jest elementem każdej czynności liturgicznej, a więc dla księdza niezbędnym ubraniem.
Krój komży przypomina nieco albę, jednak jest krótsza i ma szerokie rękawy. Kolorem przypisanym komży jest kolor biały, czyli symbolizuje ona czystość i niewinność. Poszczególne rodzaje komży mogą się różnić krojem, na przykład komża grecka ma wycięcie pod szyją w kształcie kółka, komża francuska jest wiązana pod samą szyją. Z kolei komża rzymska ma pod szyją dekolt wycięty w czworokąt, a angielska jest plisowana i do samej szyi. Jak widać, są różne możliwości, my natomiast oferujemy komże rzymskie, czyli wycięte w czworokąt.
Niektóre są wykonane ze streczu, inne mają gipiurę, każda jest wykonana z najwyższą starannością i z wysokogatunkowych materiałów.
Komża kapłańska musi służyć księdzu w wielu uroczystościach, jest więc to szczególnie ważne. Komże są wykonane w różnych rozmiarach, ponieważ służą także ministrantom.
Komża kapłańska służy jednak tylko księdzu, warto by miał kilka w zapasie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spes Grandis Tomasz Wróbel w celu przesyłania informacji marketingowych, w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach oraz innych informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, o których mowa w art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.).

  Mapa
  Kontakt

  Wszystko Dla Parafii
  Pon.-Pt.: godz. 8:00-16:00
  ul Zielona 14/3, 98-300 Wieluń
  Obsługa zamówień - Wieluń
  Iza/Magdalena - 570 970 100
  Tomek - 512 145 221

  Wszystko Dla Parafii Częstochowa
  Pon-Pt: godz. 8:00-16:00
  ul. Kordeckiego 49, 42-226 Częstochowa
  Obsługa zamówień - Częstochowa
  Izabela/Ania - 570 870 900

  Śledź nas Facebook