Blog religijny

Witajcie na naszym blogu, który z założenia będzie źródłem inspiracji i pogłębiania wiedzy na temat Kościoła katolickiego. Strona naszego sklepu z dewocjonaliami stara się przynieść wam nie tylko niezwykłe produkty, ale także – za pośrednictwem tego bloga – duchowe wsparcie i przemyślenia. Zachęcamy was do eksploracji naszych wpisów, które są pełne refleksji, informacji oraz praktycznych wskazówek dla waszego życia duchowego.

 • dziecko podczas chrztu swietego, polewane woda przez ksiedza

  Co jest potrzebne do chrztu?

  W Katechizmie Kościoła Katolickiego przeczytamy, że chrzest jest „sakramentem wiary” (KKK 1253), który otwiera nam drogę do innych sakramentów. Jednocześnie wiąże się z przygotowaniem duchowym, jak i formalnym. Jak najlepiej przygotować się do tego ważnego wydarzenia w życiu człowieka wierzącego?

  Czytaj dalej...
 • widok z punktu widzenia kierowcy samochodu, zawieszka na lusterko wsteczne z krzyżem

  Święty Krzysztof – patron kierowców, modlitwa

  Żyjemy w świecie, który rozwija się bardzo szybko. Człowiek zaczął wymyślać coraz lepsze sposoby przemieszczania się. Kiedy mówimy o sposobach podróżowania, to jednocześnie chcemy pomyśleć o bezpiecznym dotarciu do celu. A symbolem opieki i szczęśliwej oraz bezpiecznej podróży jest św. Krzysztof.

  Czytaj dalej...
 • chleb - bochenek, oraz wino w kielichu, symbolizujące Boże Ciało i krew

  Jak przygotować się do świętowania uroczystości Bożego Ciała?

  Ks. Jan Twardowski w jednym ze swoich wierszy pisał: „Naucz się dziwić w kościele, że Hostia Najświętsza tak mała, że w dłonie by ją schowała najniższa dziewczynka w bieli” i możemy powiedzieć, że właśnie z tego zadziwienia nad tajemnicą Boga powstało święto Bożego Ciała.

  Czytaj dalej...
 • trzy krzyże symbolizujące triduum paschalne i nadchodzące zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa

  Wystrój kościoła na Triduum Paschalne – jakie dekoracje przygotować?

  Wielki post to droga 40 dni. Ma nas ona prowadzić do lepszego rozumienia tajemnicy Chrystusa. Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Po okresie Wielkiego Postu rozpoczynają się Najważniejsze Dni tzw. Triduum Paschalne.

  Czytaj dalej...