Pamiątki bierzmowania

Pamiątki bierzmowania ofiarowane osobie przyjmującej sakrament przez księdza. Pamiątki mogą być spersonalizowane, czyli wypisane komputerowo.

Bierzmowanie to jeden z sakramentów szczególnie ważnych dla chrześcijan, ponieważ jeszcze bardziej wiąże ich z Kościołem. Stąd też jego nazwa – wzięła się od bierzma, czyli belki służącej do podtrzymywania stropu kościoła. To sakrament, który zobowiązuje do szerzenia wiary, ponieważ podczas niego człowiek otrzymuje dar Ducha Świętego. Bierzmowanie jest więc dopełnieniem chrztu świętego – sakramentu, który dopiero wprowadza człowieka do Kościoła. Jest to trzeci – obok chrztu świętego i Eucharystii – sakrament chrześcijańskiego wtajemniczenia.

Bierzmowanie to wielkie chrześcijańskie święto, a sakramentu udziela zwykle biskup jako głowa Kościoła. Ważne, by parafia zadbała o odpowiednie pamiątki bierzmowania dla uwiecznienia pięknego momentu. W naszym sklepie znajduje się kilka pamiątek bierzmowania, które będą odpowiednie na tę okazję dla dziewczynki. Oczywiście mamy także propozycje dla chłopca. To istotne, żeby młodzi ludzie otrzymali dowód uczestnictwa w tak wspaniałej uroczystości.

Pamiątki bierzmowania dostępne w naszym sklepie są personalizowane. Ksiądz wypisuje je dla każdego uczestniczącego w bierzmowaniu. Przy zakupie większej liczby sztuk cena jest promocyjna. Oprócz pamiątek bierzmowania mamy także katechizmy i indeksy dla kandydatów do bierzmowania, które prowadzą oni przed przystąpieniem do sakramentu. Katechizmy pomagają zdać egzamin niezbędny do wzięcia czynnego udziału w uroczystości. Oferujemy także krzyże do bierzmowania, które mogą być na przykład prezentem od świadka. Tak wyjątkowa chwila, w której biorą udział zaproszeni bliscy, oczywiście łącznie ze świadkami (mogą nimi być świadkowie chrztu świętego lub rodzice), wymaga odpowiedniej pamiątki. Od świadka oczekuje się wsparcia duchowego zarówno podczas uroczystości, jak i w całym życiu bierzmowanego. To jakby nowy rozdział, w którym człowiek potwierdza swoją chęć życia w wierze i przynależności do Kościoła. Warto, by ksiądz i parafia pamiętały o pamiątkach, które będą potwierdzały, że bierzmowanie miało miejsce i przypominały o tym ważnym wydarzeniu.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spes Grandis Tomasz Wróbel w celu przesyłania informacji marketingowych, w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach oraz innych informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, o których mowa w art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.).

  Mapa
  Kontakt

  Wszystko Dla Parafii
  Pon.-Pt.: godz. 8:00-16:00
  ul Zielona 14/3, 98-300 Wieluń
  Obsługa zamówień - Wieluń
  Iza/Magdalena - 570 970 100
  Tomek - 512 145 221

  Wszystko Dla Parafii Częstochowa
  Pon-Pt: godz. 8:00-16:00
  ul. Kordeckiego 49, 42-226 Częstochowa
  Obsługa zamówień - Częstochowa
  Izabela/Ania - 570 870 900

  Śledź nas Facebook