Tabernakulum

Tabernakula wykonane z najwyższą starannością i myślą o czci należnej najświętszemu sakramentowi. Nasze tabernakula produkujemy również pod wymiar z wybraną opcją sposobu montażu: wolnostojące, wpuszczane w ścianę czy wieszane na ścianie.

Tabernakulum dzisiaj umieszczane jest w kościele zwykle na ołtarzu w tyle prezbiterium. Ta mała zamykana na klucz szafka służy do przechowywania Najświętszego Sakramentu, czyli Ciała Chrystusa. Jest to więc niejako schronienie Jezusa. W dawnych czasach, przed powstaniem kościołów, chrześcijanie odbywali liturgię w domach, tam także przyjmowali Ciało Chrystusa, przechowując je w puszkach. Dopiero w późniejszych czasach Eucharystię odprawiano w kościele, ale Ciało Jezusa było wynoszone do domów. W końcu jednak powstało tabernakulum – łacińskie słowo oznaczające namiot. Tabernakulum jest więc namiotem, który powinien chronić Najświętszy Sakrament. Na tej wyjątkowej skrzynce zwykle znajduje się napis IHS, który oznacza właśnie Ciało Chrystusa.
Zwykle jest ona bogato zdobiona, ma dużo elementów ozdobnych, jak anioły, serca, kielich i hostia, ręce trzymające hostię itp. W naszej ofercie mamy bardzo dużo opcji tabernakulum wykonanego częściowo z satynowej blachy mosiężnej. Mamy wiele modeli bogato zdobionych na zewnątrz, ale także możliwość ozłocenia wnętrza tabernakulum za dodatkową opłatą oraz podświetlenia go po otwarciu wnętrza (przy skrzynkach powieszonych na ścianę). Proponujemy także skromniejsze tabernakulum ze sklejki, ale nadal wykonane tak, by można w nim było godnie przechowywać Najświętszy Sakrament. Tego typu tabernakulum jest kilkakrotnie tańsze, a również sprawdzi się doskonale w swojej roli.
Nasze tabernakula mogą być montowane na różne sposoby: wolno stojące – wówczas mają nóżki, do wpuszczenia w ścianę – bez nóżek, z ramką, która maskuje połączenie ze ścianą, a także powieszone na ścianie, które można dodatkowo podświetlić i ozłocić od środka. Tabernakula sa wyposażone w kluczyk i kluczyki zapasowe.
Tabernakula są w różnych rozmiarach, a ze względu na wagę i gabaryty tabernakula od rozmiaru M są wysyłane w specjalnej skrzyni.
Warto wyposażyć kościół w wysokiej jakości tabernakulum, aby służyło na lata.
Widok 1
Widok 2

Polecane w kategorii
Polecane w kategorii
Poprzedni Następny
Brak produktów

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spes Grandis Tomasz Wróbel w celu przesyłania informacji marketingowych, w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach oraz innych informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, o których mowa w art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.).

  Mapa
  Kontakt

  Wszystko Dla Parafii
  Pon.-Pt.: godz. 8:00-16:00
  ul Zielona 14/3, 98-300 Wieluń
  Obsługa zamówień - Wieluń
  Iza/Magdalena - 570 970 100
  Tomek - 512 145 221

  Wszystko Dla Parafii Częstochowa
  Pon-Pt: godz. 8:00-16:00
  ul. Kordeckiego 49, 42-226 Częstochowa
  Obsługa zamówień - Częstochowa
  Izabela/Ania - 570 870 900

  Śledź nas Facebook