Świece na chrzest

Świeca do chrztu symbolizuje wiarę, oświecenie wewnętrzne i życie duchowe w Chrystusie. Zapalana jest od paschału. Świece do chrztu dekorują złocone zdobienia i piękne tłoczenia, nadając im wyjątkowego charakteru.
Ważne sakramenty wymagają pięknej uroczystości oraz akcesoriów i pamiątek.
Świeca do chrztu to jedna z takich pamiątek chrztu świętego, czyli sakramentu dla wielu chrześcijan najważniejszego spośród wszystkich sakramentów. Dzięki niemu człowiek (zwykle dziecko) wkracza do świata chrześcijan i jest chronione przed grzechem przez Ducha Świętego. Aby upamiętnić tę chwilę ojciec chrzestny kupuje pamiątkową świecę do chrztu, którą podczas mszy odpala od gromnicy do chrztu – jest to symbol wiary, a chrzczone dziecko wchodzi na drogę wiary. Chrzestny podczas ceremonii powinien pilnować, by ogień świecy nie zgasł, podobnie jak wiara chrzczonego dziecka – jest to znaczący symbol.
W naszym sklepie mamy szeroki wybór świec do chrztu. Są one ręcznie zdobione, występują także w różnych wariantach kolorystycznych: różu, błękicie i bieli. Można wybrać odpowiednią w zależności od płci dziecka – przyjęło się, że dla dziewczynek są akcesoria w kolorze różowym, a dla chłopców akcesoria w kolorze niebieskim. Można także pozostać przy niewinnej bieli pasującej na każdą okazję.
Zwykle świecę do chrztu wykorzystuje się potem podczas sakramentu przystąpienia do pierwszej komunii świętej, warto ją więc zachować, by dziecko mogło użyć jej ponownie. Świeca będzie wówczas stanowić pamiątkę z obu tak ważnych dla chrześcijanina uroczystości i sakramentów kościelnych.
Zamawiając świece w naszym sklepie, mogą Państwo liczyć na duży wybór oraz szybką i bezproblemową wysyłkę.