Świece na chrzest

Świeca do chrztu symbolizuje wiarę, oświecenie wewnętrzne i życie duchowe w Chrystusie. Zapalana jest od paschału. Świece do chrztu dekorują złocone zdobienia i piękne tłoczenia, nadając im wyjątkowego charakteru.
Ważne sakramenty wymagają pięknej uroczystości oraz akcesoriów i pamiątek.
Świeca do chrztu to jedna z takich pamiątek chrztu świętego, czyli sakramentu dla wielu chrześcijan najważniejszego spośród wszystkich sakramentów. Dzięki niemu człowiek (zwykle dziecko) wkracza do świata chrześcijan i jest chronione przed grzechem przez Ducha Świętego. Aby upamiętnić tę chwilę ojciec chrzestny kupuje pamiątkową świecę do chrztu, którą podczas mszy odpala od gromnicy do chrztu – jest to symbol wiary, a chrzczone dziecko wchodzi na drogę wiary. Chrzestny podczas ceremonii powinien pilnować, by ogień świecy nie zgasł, podobnie jak wiara chrzczonego dziecka – jest to znaczący symbol.
W naszym sklepie mamy szeroki wybór świec do chrztu. Są one ręcznie zdobione, występują także w różnych wariantach kolorystycznych: różu, błękicie i bieli. Można wybrać odpowiednią w zależności od płci dziecka – przyjęło się, że dla dziewczynek są akcesoria w kolorze różowym, a dla chłopców akcesoria w kolorze niebieskim. Można także pozostać przy niewinnej bieli pasującej na każdą okazję.
Zwykle świecę do chrztu wykorzystuje się potem podczas sakramentu przystąpienia do pierwszej komunii świętej, warto ją więc zachować, by dziecko mogło użyć jej ponownie. Świeca będzie wówczas stanowić pamiątkę z obu tak ważnych dla chrześcijanina uroczystości i sakramentów kościelnych.
Zamawiając świece w naszym sklepie, mogą Państwo liczyć na duży wybór oraz szybką i bezproblemową wysyłkę.
Widok 1
Widok 2

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spes Grandis Tomasz Wróbel w celu przesyłania informacji marketingowych, w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach oraz innych informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, o których mowa w art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.).

  Mapa
  Kontakt

  Wszystko Dla Parafii
  Pon.-Pt.: godz. 8:00-16:00
  ul Zielona 14/3, 98-300 Wieluń
  Obsługa zamówień - Wieluń
  Iza/Magdalena - 570 970 100
  Tomek - 512 145 221

  Wszystko Dla Parafii Częstochowa
  Pon-Pt: godz. 8:00-16:00
  ul. Kordeckiego 49, 42-226 Częstochowa
  Obsługa zamówień - Częstochowa
  Izabela/Ania - 570 870 900

  Śledź nas Facebook