Świece gromnice

Gromnice wykorzystywane są 2. lutego, czyli w Dzień Matki Bożej Gromnicznej, inaczej zwany Ofiarowanie Pańskie. Nazwa gromnicy pochodzi od przekonania, że poświęcona świeca miała chronić dom przed uderzeniem pioruna. Świece w naszym sklepie dostępne są w trzech wymiarach: 1/4, 1/2 kg oraz w wersji torebkowej. Oferujemy trzy warianty koloru i wykonania: parafina biała, parafina żółta i wosk.
Specjalne wydarzenia liturgiczne wymagają świecy gromnicy.
Jest to dużych rozmiarów świeca woskowa, której cena w naszym sklepie nie przekracza 40 zł. Są oczywiście różne warianty, a cena zależy od wielkości i ilości zdobień.
Mamy w ofercie gromnice parafinowe białe lub żółte oraz gromnice woskowe żółte. Są także gromnice torebkowe miodowe oraz torebkowe białe. Są one mniejszej wielkości, ale także ozdobione świętym obrazkiem. Świeca gromnica woskowa jest także zdobiona ręcznie za pomocą tzw. złotka za niewielką dodatkową dopłatę.
Od IX wieku gromnice święci się w kościele. Na pamiątkę święcenia świec, które odbywało się 2 lutego, ustanowiono Święto Matki Gromnicznej (czyli Święto Ofiarowania Pańskiego).
Gromnica była wkładana w ręce umierającego, zapala się ją do dzisiaj na przykład podczas chrztu i pierwszej komunii.
Wierzenia ludowe mówiły o tym, że świecę gromnicę trzeba postawić w oknie na czas burzy, bo ochroni ona domostwo przed piorunami – za sprawą wstawienia u Matki Bożej Gromnicznej.
Nazwa świecy gromnicy pochodzi od słowa gromny, które znaczy huczny i grzmiący, czyli może być kojarzone z burzą.
Widok 1
Widok 2

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spes Grandis Tomasz Wróbel w celu przesyłania informacji marketingowych, w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach oraz innych informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, o których mowa w art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.).

  Mapa
  Kontakt

  Wszystko Dla Parafii
  Pon.-Pt.: godz. 8:00-16:00
  ul Zielona 14/3, 98-300 Wieluń
  Obsługa zamówień - Wieluń
  Iza/Magdalena - 570 970 100
  Tomek - 512 145 221

  Wszystko Dla Parafii Częstochowa
  Pon-Pt: godz. 8:00-16:00
  ul. Kordeckiego 49, 42-226 Częstochowa
  Obsługa zamówień - Częstochowa
  Izabela/Ania - 570 870 900

  Śledź nas Facebook