Świece Paschały

Paschał to duża, woskowa świeca, którą zapala się w Wigilię Paschalną, ustawia się w centrum prezbiterium lub obok ambony na czas okresu wielkanocnego. Paschały są symbolem Zmartwychwstałego Jezusa. Posiadamy paschały woskowe, woskowo-parafinowe oraz parafinowe w wersji spalającej lub na wkład olejowy. Na szczególną uwagę zasługują paschały zdobione ręcznie malowanymi ikonami.

Słowo paschał pochodzi od hebrajskiego słowa pesah. Słowo to oznacza przejście. Chrystus umarł, czyli niejako przeszedł do nowego życia, a dzięki swojemu poświęceniu każdemu człowiekowi dał moc przejścia.
Zapala się ją podczas nabożeństw chrztu świętego i pogrzebu, a w Noc Paschalną podczas Świąt Wielkanocnych jest zapalana i używana podczas procesji – jest jej niezwykle ważnym elementem.

Paschał stanowi ważny element liturgii, ponieważ symbolizuje Jezusa, który zmartwychwstał, nazywanego często światłem.
Kolejnym wydarzeniem, które symbolizuje jest słup ognia. Izraelici byli przez niego prowadzeni przez pustynię. Jest to w końcu światło wiary przekazywane podczas chrztu świętego. Na paschale znajdują się litery Alfa i Omega. Od Alfy zaczyna się grecki alfabet, a na Omedze kończy. Są one znakiem nieskończoności Boga. Mogą być one odlane z wosku lub wyżłobione w świecy. Na paschale jest także umieszczony krzyż i aktualny rok – to z kolei jest symbol życia ludzkiego, które jest wpisane w nieskończone istnienie Najwyższego. Na paschale znajduje się też pięć gron, które przypominają pięć ran Chrystusa. Świecę paschał charakteryzuje prostota i nie powinny znajdować się na niej jakiekolwiek zbędne obrazki czy napisy.

Świeca paschał ma spore wymiary. W naszej ofercie są paschały od 80 cm wysokości i 7 cm średnicy do nawet 120 cm wysokości i 12 cm średnicy. Waga dochodzi do 30 kilogramów. Z uwagi na gabaryty, wysyłka trwa nieco dłużej, najlepiej więc zamówić ją z wyprzedzeniem, by dotarła przed ważnymi uroczystościami. Raz zamówiona świeca paschalna wykonana z dobrych materiałów wystarczy na wiele lat. Warto więc wybrać nasz sklep, który oferuje wysokiej jakości paschały i gwarantuje ich trwałość.
Widok 1
Widok 2

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spes Grandis Tomasz Wróbel w celu przesyłania informacji marketingowych, w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach oraz innych informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, o których mowa w art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.).

  Mapa
  Kontakt

  Wszystko Dla Parafii
  Pon.-Pt.: godz. 8:00-16:00
  ul Zielona 14/3, 98-300 Wieluń
  Obsługa zamówień - Wieluń
  Iza/Magdalena - 570 970 100
  Tomek - 512 145 221

  Wszystko Dla Parafii Częstochowa
  Pon-Pt: godz. 8:00-16:00
  ul. Kordeckiego 49, 42-226 Częstochowa
  Obsługa zamówień - Częstochowa
  Izabela/Ania - 570 870 900

  Śledź nas Facebook