Świece roratne - roratki

Roratnie świece parafinowe i parafinowo-woskowe na wkład olejowy oraz spalające, udekorowane przepięknymi, ręcznie malowanymi zdobieniami. Roratki to symbol Maryi, która w czasie adwentu "niesie w łonie" Chrystusa, określanego mianem "prawdziwej światłości".

Świece roratne to specjalne świeczki używane w Kościele katolickim podczas rorat, czyli mszy św. celebrowanej rano, zwykle przed wschodem słońca.
Roraty to tradycyjna praktyka religijna w Polsce, zwłaszcza popularna w okresie adwentu. Tradycja rorat sięga średniowiecza i ma swoje korzenie w liturgii rzymskiej. Nazwa "roraty" pochodzi od wezwania "Rorate caeli desuper" (Zesłańcie, o niebiosa, rosę), które otwiera mszę roratną.
Świece roratne oferowane w sklepie Wszystkodlaparafii najczęściej mają długości 80 lub 90 cm. Podczas mszy św. świece roratnie umieszczone są w specjalnych świecznikach ułożone w szereg. Białe świece roratnie dostępne w naszej ofercie symbolizujący czystość, pokorę i radość oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Świece roratne są ważnym elementem tradycji adwentowej i służą do pogłębienia duchowej treści tego okresu. Przypominają nam o nadziei, wierze i miłości, które towarzyszą nam podczas oczekiwania na Boże Narodzenie.
Widok 1
Widok 2

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spes Grandis Tomasz Wróbel w celu przesyłania informacji marketingowych, w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach oraz innych informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, o których mowa w art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.).

  Mapa
  Kontakt

  Wszystko Dla Parafii
  Pon.-Pt.: godz. 8:00-16:00
  ul Zielona 14/3, 98-300 Wieluń
  Obsługa zamówień - Wieluń
  Iza/Magdalena - 570 970 100
  Tomek - 512 145 221

  Wszystko Dla Parafii Częstochowa
  Pon-Pt: godz. 8:00-16:00
  ul. Kordeckiego 49, 42-226 Częstochowa
  Obsługa zamówień - Częstochowa
  Izabela/Ania - 570 870 900

  Śledź nas Facebook