Ornaty zielone

Ornaty zielone dla księdza symbolizują nadzieję, młodość. Stosowane są w okresie zwykłym oraz w niedziele.

Ornat to określenie oznaczające jeden z elementów szaty wyświęconego księdza, w której prowadzi liturgię. Poza ornatem przyodziewa także albę i stułę. Ornat powinien być dostosowany kolorem do odpowiedniej uroczystości czy okresu liturgicznego. Księża pilnują tego, żeby zakładać szaty w odpowiednich kolorach, nie można zakładać kolorów według własnej woli, ponieważ każdy kolory nie są dobierane przypadkowo. Każdy odpowiada innemu okresowi czy uroczystości i należy to uszanować.

Kolor zielony to kolor nadziei i w takim kolorze są także ornaty używane przez księży podczas nabożeństw prawie cały rok (okres zwany per annum). Ornat zielony ma symbolizować – podobnie jak kolor zielony – także życie czy młodość, ale również nieśmiertelność czy płodność. Zielony był kolorem Ogrodu Pańskiego w Biblii, co jest kolejnym odwołaniem.

Dysponujemy dużym wyborem ornatów zielonych – od tańszych, po droższe, bogato zdobione. Jeden z tańszych modeli to zielony ornat dostępny jest z kilkoma zakończeniami kołnierzy – do wyboru są kołnierz standardowy, golf i kołnierz z kapturem. Wyposażony jest w pasy haftowane komputerowo. Można zamówić tkaniny brokatowe w kolorze srebrnym lub złotym za drobną dodatkową opłatą. Do kompletu jest także stuła wewnętrzna.

Na naszej stronie jest także w wersji nieco droższej ornat zielony w stylu monastycznym. Ma on kołnierz ze stułą wewnętrzną. Jest on uszyty z tkaniny adamaszek i ma bogaty haft eucharystyczny na pasie ozdobnym. Jest to niezwykle reprezentatywna szata, która z pewnością zwróci uwagę, a przede wszystkim dzięki wysokiej jakości materiałowi i wykonaniu, będzie służyć przez lata. Niektóre z ornatów są obszyte lamówką w kolorze złotym. Wszystko zależy od modelu.

Zielone ornaty warto zamawiać z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ czas oczekiwania może wynieść do 3 tygodnie – jest to czas, który zajmuje uszycie szaty. Warto jednak czekać, by otrzymać produkt najwyższej jakości.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spes Grandis Tomasz Wróbel w celu przesyłania informacji marketingowych, w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach oraz innych informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, o których mowa w art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.).

  Mapa
  Kontakt

  Wszystko Dla Parafii
  Pon.-Pt.: godz. 8:00-16:00
  ul Zielona 14/3, 98-300 Wieluń
  Obsługa zamówień - Wieluń
  Iza/Magdalena - 570 970 100
  Tomek - 512 145 221

  Wszystko Dla Parafii Częstochowa
  Pon-Pt: godz. 8:00-16:00
  ul. Kordeckiego 49, 42-226 Częstochowa
  Obsługa zamówień - Częstochowa
  Izabela/Ania - 570 870 900

  Śledź nas Facebook