Ornaty różowe

Ornaty różowe podkreślają radość z bliskości Pana i przerwę w dyscyplinie pokutnej.

Są dwie niedziele w roku, podczas których księża przyodziewają ornaty różowe. Są to trzecia niedziela adwentu i czwarta niedziela Wielkiego Postu. Te dwa dni wymagają ornatu w kolorze różowym, używanym najrzadziej w porównaniu z innymi kolorami liturgicznymi. Kolor różowy powstał z połączenia dwóch kolorów: fioletowego i białego, to kolor oczekiwania na coś ważnego, na wyjątkowe uroczystości kościelne. Kolor fioletowy oznacza pokutę, a kolor biały zwycięstwo i święto. Połączone w jeden różowy kolor, który oznacza radość związana z nadchodzącymi uroczystościami.

W naszym sklepie jest kilka różowych ornatów, od tańszych, po droższe. Podstawowy ornat różowy można zamówić już za 193,95 zł, z pasem haftowanym komputerowo i z wszystkimi rodzajami kołnierzy (standardowy, golf, kaptur) oraz stułą wewnętrzną. Za niewielką dopłatą uszyty zostanie z tkaniny z połyskiem brokatowym w kolorze srebrnym lub złotym.

Można wybrać ornat różowy według upodobań. Dysponujemy ornatami szytymi z różnych materiałów i z różnymi haftami. Bardziej zdobione mają hafty na pasie, ale są też takie z wyhaftowanym krzyżem na piersi. Z pewnością można wybrać model reprezentatywny, który zostanie zapamiętany, ale przede wszystkim posłuży przez lata.

Warto zamówić różowy ornat dla księdza z wyprzedzeniem, bowiem czas na uszycie może wynieść nawet do 3 tygodni. Jednak warto czekać, aby w te wyjątkowe dwie niedziele w roku wyrazić swą wielką i niewypowiedzianą radość z nadchodzących świąt swoim ubiorem podczas liturgii. Mimo że ornat w tym kolorze będzie używany rzadko, warto zainwestować w wyższej jakości tkaninę, by przetrwał przez lata – będzie to bowiem prawdopodobnie jedyny używany przez księdza ornat, zważywszy na to, że jedynie dwie niedziele obligują do jego ubrania.
Widok 1
Widok 2

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spes Grandis Tomasz Wróbel w celu przesyłania informacji marketingowych, w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach oraz innych informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, o których mowa w art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.).

  Mapa
  Kontakt

  Wszystko Dla Parafii
  Pon.-Pt.: godz. 8:00-16:00
  ul Zielona 14/3, 98-300 Wieluń
  Obsługa zamówień - Wieluń
  Iza/Magdalena - 570 970 100
  Tomek - 512 145 221

  Wszystko Dla Parafii Częstochowa
  Pon-Pt: godz. 8:00-16:00
  ul. Kordeckiego 49, 42-226 Częstochowa
  Obsługa zamówień - Częstochowa
  Izabela/Ania - 570 870 900

  Śledź nas Facebook