Ornaty różowe

Ornaty różowe podkreślają radość z bliskości Pana i przerwę w dyscyplinie pokutnej.

Są dwie niedziele w roku, podczas których księża przyodziewają ornaty różowe. Są to trzecia niedziela adwentu i czwarta niedziela Wielkiego Postu. Te dwa dni wymagają ornatu w kolorze różowym, używanym najrzadziej w porównaniu z innymi kolorami liturgicznymi. Kolor różowy powstał z połączenia dwóch kolorów: fioletowego i białego, to kolor oczekiwania na coś ważnego, na wyjątkowe uroczystości kościelne. Kolor fioletowy oznacza pokutę, a kolor biały zwycięstwo i święto. Połączone w jeden różowy kolor, który oznacza radość związana z nadchodzącymi uroczystościami.

W naszym sklepie jest kilka różowych ornatów, od tańszych, po droższe. Podstawowy ornat różowy można zamówić już za 193,95 zł, z pasem haftowanym komputerowo i z wszystkimi rodzajami kołnierzy (standardowy, golf, kaptur) oraz stułą wewnętrzną. Za niewielką dopłatą uszyty zostanie z tkaniny z połyskiem brokatowym w kolorze srebrnym lub złotym.

Można wybrać ornat różowy według upodobań. Dysponujemy ornatami szytymi z różnych materiałów i z różnymi haftami. Bardziej zdobione mają hafty na pasie, ale są też takie z wyhaftowanym krzyżem na piersi. Z pewnością można wybrać model reprezentatywny, który zostanie zapamiętany, ale przede wszystkim posłuży przez lata.

Warto zamówić różowy ornat dla księdza z wyprzedzeniem, bowiem czas na uszycie może wynieść nawet do 3 tygodni. Jednak warto czekać, aby w te wyjątkowe dwie niedziele w roku wyrazić swą wielką i niewypowiedzianą radość z nadchodzących świąt swoim ubiorem podczas liturgii. Mimo że ornat w tym kolorze będzie używany rzadko, warto zainwestować w wyższej jakości tkaninę, by przetrwał przez lata – będzie to bowiem prawdopodobnie jedyny używany przez księdza ornat, zważywszy na to, że jedynie dwie niedziele obligują do jego ubrania.