Ornaty Maryjne

Ornaty na święta Maryjne, opatrzone niebiesko-złotymi, haftowanymi zdobieniami.
Wśród naszej kolekcji znajduje się ornat z efektownym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej

Ornaty w kolorze niebieskim są bardzo charakterystyczne np. dla kościoła hiszpańskiego.
W Polsce — ze względu na duże tradycje mariologiczne — ornaty maryjne (choć niekoniecznie w tym kolorze) również są bardzo często spotykane w trakcie różnych uroczystości.
Pod względem barwy ornaty maryjne nie zawsze są niebieskie. Często jednak łączą one w sobie błękit, czyli symbol nieba i złoto lub biel, które są odpowiednikami królowania i czystości. Ich cechą charakterystyczną jest przedstawiony na nich motyw. Zwykle jest on wyszyty w kolorze białym lub złotym i przedstawia: literę "M", która jest symbolem Matki Bożej, lilię, która symbolizuje jej czystość i oddanie Bogu, połączenie tych dwóch wzorów z symbolami Eucharystycznymi. W tym ostatnim przypadku ornaty maryjne odnoszą się do szczególnej więzi, jaka ma miejsce pomiędzy Jezusem i Jego Matką.

W kościele w Polsce ornaty maryjne cieszą się rosnącą popularnością. Księża ubierają je z okazji świąt maryjnych (zwłaszcza w maju i październiku), a także innych uroczystości mających charakter lokalny. Wydarzenia te mogą wynikać z tradycji, ale też np. z ustanowienia Matki Bożej patronką określonej parafii. O wyjątkowym charakterze ornatów maryjnych świadczą pojawiające się na nich wzory nawiązujące do klasycznych symboli godności królewskiej.

W naszym sklepie oferujemy ornaty maryjne zaprojektowane i wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły.
Cena każdego z nich jest podana przy określonym produkcie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wzorami maryjnych szat liturgicznych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spes Grandis Tomasz Wróbel w celu przesyłania informacji marketingowych, w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach oraz innych informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, o których mowa w art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.).

  Mapa
  Kontakt

  Wszystko Dla Parafii
  Pon.-Pt.: godz. 8:00-16:00
  ul Zielona 14/3, 98-300 Wieluń
  Obsługa zamówień - Wieluń
  Iza/Magdalena - 570 970 100
  Tomek - 512 145 221

  Wszystko Dla Parafii Częstochowa
  Pon-Pt: godz. 8:00-16:00
  ul. Kordeckiego 49, 42-226 Częstochowa
  Obsługa zamówień - Częstochowa
  Izabela/Ania - 570 870 900

  Śledź nas Facebook