Ornaty czerwone

Czerwone ornaty to znak walki, krwi oraz męczeństwa. Ornatów tych używa się w niedzielę Męki Pańskiej, w Wielki Piątek i w niedzielę Zesłania Ducha Św. Ornaty czerwone zakłada się również np. podczas mszy pogrzebowej papieża.

Nie tylko kolor czerwony ma konkretną symbolikę i podkreśla wzniosłość uroczystości. Liczą się także hafty - wykonane w sposób staranny i dobrane pod kątem pasujących barw.
Czerwona barwa dobrze wygląda z barwami kontrastującymi, czyli np. w połączeniu czerwonego koloru ze złotem, a także czernią. Wiele ornatów ma wszyty pionowy atłasowy pas, na którym pojawiają się symbole IHS, kłosy, winogrono i inne symbole występujące w religii chrześcijańskiej. Bogactwo wzorów pozwala dobrać eucharystyczny wzór do mszy sprawowanej w konkretnej intencji.
W naszej ofercie są również ornaty czerwone z wyhaftowanym wizerunkiem świętych, np. świętego Józefa.

Ornaty czerwone wykonane z wysokiej jakości materiału.
Komfort noszenia podczas sprawowania liturgii jest bardzo ważny, dlatego ornat czerwony jest wykonany z materiału wysokiej jakości i miękkiego w dotyku.
Ważnym i praktycznym aspektem jest to, że ornaty są lekkie, co zwiększa komfort noszenia.
Ornaty w tej kategorii zostały wykonane w różnych odcieniach koloru czerwonego: od jaśniejszych po głębokie odcienie w kolorze bordowym. Mogą mieć różne wykończenie kołnierzy: z kapturem, typu golf czy bez kołnierza. Ornaty mogą mieć również różną długość i szerokość. Cena jest uzależniona od rodzaju i modelu ornatu, szerokości i długości, a także rodzaju haftu i ilości zdobień.

W naszym sklepie zadbaliśmy o zróżnicowaną cenową ofertę, na którą składa się szeroki wybór rodzajów, modeli i połączeń kolorystycznych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spes Grandis Tomasz Wróbel w celu przesyłania informacji marketingowych, w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach oraz innych informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, o których mowa w art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.).

  Mapa
  Kontakt

  Wszystko Dla Parafii
  Pon.-Pt.: godz. 8:00-16:00
  ul Zielona 14/3, 98-300 Wieluń
  Obsługa zamówień - Wieluń
  Iza/Magdalena - 570 970 100
  Tomek - 512 145 221

  Wszystko Dla Parafii Częstochowa
  Pon-Pt: godz. 8:00-16:00
  ul. Kordeckiego 49, 42-226 Częstochowa
  Obsługa zamówień - Częstochowa
  Izabela/Ania - 570 870 900

  Śledź nas Facebook