Trzech Króli

Święto Trzech Króli, znane także jako Objawienie Pańskie czy Epifania jest chrześcijańską uroczystością, czczącą objawienie się Boga człowiekowi. Historię tego wydarzenia przedstawia Ewangelia Mateusza, wg której 3 kroli - Kacper, Melchior i Baltazar przybyło do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi. W dniu tego święta Chrześcijanie na drzwiach swoich domów piszą kredą symbol KMB, błędnie interpretując jego znaczenie jako inicjały imion Trzech Króli. Poprawnym znaczeniem tego skrótu, a właściwie skrótu CMB jest 'Christus Mansionem Benedicat', co po łacinie oznacza 'Chrystus błogosławi ten dom'. W kościele katolickim obchody tego święta przypadają na dzień 6 stycznia, a w prawosławnych - 19 stycznia. Aby wspomóc wiernych w uczczeniu tego wyjątkowego dnia, nasz sklep przygotował specjalne zestawy na tą okazję. Najbardziej popularna wersja zawiera trzy elementy - kredę do podpisania drzwi domu, kadzidło oraz węgielek do jego okadzenia. Składniki symbolizują trzy dary, które Trzej Królowie ofiarowali Jezusowi (złoto, kadzidło oraz mirrę). Wszystkie komplety na Trzech Króli są profesjonalnie zafoliowane i posiadają obrazek z modlitwą oraz instrukcję podpalenia węgielka. Dla bardziej wymagających klientów oferujemy wyjątkowe wersje premium zestawów kolędowych, w których oprócz zestawów CMB znajduje się buteleczka na wodę święconą i kropidełko, a wszystko to zapakowane w piękne pudełeczko, z nadrukiem odpowiadającym wizerunkowi obrazka.